en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
 
 

Son Haberler

 

Alo Servis 0541 939 05 99

Beyaz Eşya 

​Eğitim Akademisi

3494
ANA SAYFA
çamaşır makinesi, buzdolabı, bulaşık makinesi, saç düzleştiricisi, saç düzleştirici, ütü, klima, fırın, ocak, epilatör, vantilatör, infared ısıtıcılar, ufo,
Bilmek istediğiniz ne varsa doğru adres burası
 
 
 
 
 
 
 
 

Beyaz Eşya Eğitim Akedemisi, Satın almış olduğunuz veya satın almayı düşündüğünüz beyaz eşya ve elektrikli ev aletleri hakkında bilgi sahibi olmanız için oluşturulmuş ücretsiz bilgi platformudur.

Evinizde veya işyerinizde aniden arızalanan ürünleriniz için, beyaz eşya servisi hizmeti ile kişisel müdehale edebileceğiniz pratik bilgilere ulaşabilirsiniz.

Küçük ev aletleri ve elektronik eşyalar hakkında en çok merak edilen bilgiler, en doğru kaynaklar kullanılarak güncellenmektedir.

Her marka yeni veya 2.el beyaz eşya servisi ihtiyacınız olduğunda web sitemizde bulunan bilgiler sizlere rehberlik edicektir.

14 Yıllık beyaz eşya servis bilgimizi, yenilenen ürünler hakkında her geçen gün sizlere daha iyi hizmet vermek adına, yakından takip edip sizlere sunuyoruz.

 
 

ÇAMAŞIR MAKİNASI

FIRIN VE PİŞİRİCİLER

BULAŞIK MAKİNASI

BUZDOLABI & DERİN DONDURUCU

ISITMA VE SOĞUTMA CİHAZLARI

MOLEKÜLER ISITICILAR

SAÇ KURUTMA & FÖN MAKİNASI

ANİ SU ISITICILAR

MUTFAK ROBOTU & DOĞRAYICILAR

GÜZELLİK & EPİLASYON

Çamaşır makinası ilk olarak ev hanımlarının çamaşır yıkama işlerini kolaylaştırmak adına 1858 yılında Hamilton Smith tarafından üretilmiştir. Tarih boyunca ahşap kullanılarak çamaşır yıkama işlerini hafifletecek alet ve makinalar üretilmiş olsada dönerli çamaşır makinasının üretime geçmesi ile çamaşır makinası toplum içerisindeki yerini aldı.

​Detaylar... 

Her tarafından eşit derecede ısı yayan yiyecek içecek veya pişirilmesi, eritilmesi gereken nesnelerin görevini yerine getiren her tarafı kapalı kumdan, demirden, camdan veya daha farklı maddeler ile donatılarak  içerisinde ısıyı hapseden aletlerin bütününe fırın denir. Çeşitleri ise: Ekmek fırını, kömür fırını, çanak-çömlek fırını, tuğla fırını, yüksek fırın olarak nitelendirilebilir.

Detaylar...

Dünyada yaşam standartlarını yüksetlmek ve yaşamımızı kolaylaştırıcak aletler icat etme girişimleri sonucu ortaya çıkan bir diğer alet ise bulaşık makinası'dır. İlk olarak 1880 yılında Joel Houghton tarafından patenti alınan bulaşık makinası günümüz teknoloji kullanılarak ve içeriğindeki kimyasal bileşenler ile üstün özelliklerle donatılmıştır.

Detaylar...

Yiyecek ve içeceklerin soğuk olarak muhafaza edilmesi amacı ile üretilen buzdolabı, yiyeceklerin daha uzun süre saklanması gereksiniminden oluşmuştur. Buzdolabında soğutulan yiyeceklerin bozulma süreleri gecikirken, günümüzde derin dondurucu ile çok daha fazla süre yiyecek ve içecekler tazeliğini koruyarak muhafaza edilir.

Detaylar...

Yaşam alanlarımızda ısıtma ve soğutma amaçlı olarak kullanılan klimalar içeriğindeki özel gazlar ile çalışır. Orta çağlara kullanılan klima günümüzdeki halini ilk olarak 1925 li yıllarda tiyatro salonlarını havalandırmak üzere geliştirilerek günümüzdeki halini aldı. 1950 yılından sonrada split klima halini alarak hızla gelişmekte olan bir teknolojiye sahiptir.

Detaylar...

Bir metreden kısa olan elektromanyetik dalgaların kullanıldığı dar alanlara mikrodalga fırın denir.ilk kez “Percy Spencer” tarafından deney yapılırken icat edilen mikrodalga, günümüzde ısıtma ve pişirme işlemlerinde kullanılmaktadır. Kısacası mikrodalgaya konulan gıdanın dönme hareketiyle ve bu hareket sonucu sürtünmesiyle gıda ısınır.

Detaylar...

Tarihte ilk olarak soba ile koltuk kullanılarak üretilen saç kurutma makinası 1890'da icat edildi. Fransız stilist Alexandre-Ferdinand Godefroy, bayanların saçlarının daha hızlı kuruması için icat ettiği saç kurutma makinası sıcak havanın hızlı bir şekilde üfürülmesi ile oluşan havanın yarattığı rüzgarı çıkaran makinanın adıdır.

Detaylar...

Temizlik, banyo ve mutfakta en çok kullanılan ürün olan ısıtıcılar hayatımızın her alanındaki sıcak su ihtiyacımızı karşılamak için üretilmiştir. yüksek miktardaki elektrik enerjisinin oluşturduğu ısı ile su ve sıvıların ısılarını yükseltmekte kullanılan ani su ısıtıcılar ile saatlerce sıcak su bekleme zahmetine son vermektedir.

Detaylar...

Kenwood tarafından, büyük restoranlarda kullanılmak üzere 1950 yılında yapılmıştır. Tıpkı ilk bilgisayar gibi kocaman bir cihazdı; tam bir metrekarelik alan kaplıyordu. Evlere girmesi 1971’i buldu. Türkiye’nin mutfak robotuyla tanışması ise, 1980’lerin ortalarına dayanıyor. Mutfak robotu günümüzde ise ev hanımlarının bir numaralı yardımcıları haline geldi.

Detaylar...

Vucudumuzda bulunan istenmeyen tüylerin geçici veya kalıcı olarak, uzaklaştıran aletlerin geneline epilasyon aleti denir. istenmeyen tüy ve kılların tamamaen uzaklaştırılması için lazerli epilasyon cihazları mevcuttur. Günümüzde evde kullanım için uygun olan kullanımı kolay epilasyon cihazları mevcuttur.

Detaylar...